Video nuoroda

tri-fold

Kaip teisingai paruošti lankstinuko maketą spaudai

Galite neskaityti, o tiesiog parsisiųsti paruoštą šabloną:

Picture

Illustrator PDF:
Picture
Pamoka bus Indesign programoje ir pridedamas paruoštas šablonas. Taip pat pridedamas Illustrator PDF formatas.

Atsidarę programą spauskite New document su tokiais nustatymais, kaip paveikslėlyje. Number of Pages pasirinkite 6, kadangi lankstinuką ruošiame trijų dalių.Picture

Margins (paraštes) rekomenduojame nustatyti 5-7 mm. Siauresnės paraštės nepatartinos nes spausdinant lapams būdinga šiek tiek pasislankioti, o dar pjovimo paklaidos… Juk norite, kad paklaidos nekristų į akis?
Bleed, tai užlaidos. Jos būtinos, jei lankstinukas daromas su foniniu paveikslėliu arba dekoracijos, kiti objektai siekia lapo kraštus. Supjauti didelę lapų krūvą lygiai su pjovimo linijomis neįmanoma, todėl užleiskite vaizdą 2 mm už lapo krašto (iki užlaidų linijos), kad būtų lengviau pjauti.

Taigi, gavome tokius pavienius lapus:
Picture

Sugrupuojame puslapius

Dešinėje, paspauskite lapo įkonėlę dešiniu mygtuku ir nuimkite varnęlę nuo Allow Document Pages to Shuffle, kad galėtumėte lugrupuoti lapus po 3.

Picture

Dabar galite lapus nutempti pele vieną prie kito.

Picture


Keičiame vidinio puslapio matmenis, to, kuris įsilenkia į vidų

Dabar mes turime visas lygias dalis, o vidinė turi būti 2 mm siauresnė. Taigi, dubliuokite Master Spread.

Picture

Gavome papildomai B-Master.

 Picture

Dabar reikia vidinį puslapį pasiaurinti 2 mm. Iš įrankių juostos pasirinkite Page Tool, paspauskite pele titulinės pusės pirmąjį puslapį ir vietoj 99 mm įrašykite 97 mm. Spauskite Enter ir tą patį padarykite su vidinės pusės trečiu puslapiu. Atidžiai patikrinkite, ar puslapiai neužlipo vienas ant kito nes Page Tool leidžia juos stumdyti, kaip tik norite. Puslapiai turi būti vienas greta kito.

Picture

Picture


Paraštės

Galite nustatyti paraštes kiekvienam Master puslapiui, jei nenustatėte kurdami naują dokumentą.
Dukart spragtelėkite B-Master ikonėlę, tuomet iš Layout meniu pasirinkite Margins and Columns…
Paraštės gali būti įvairios, bet ne per siauros. Nepamirškite nustatyti abiems Master Spreads.

Picture

Picture

Štai, dabar turite teisingą maketą.
Titulinė pusė:

Picture

Vidinė pusė:

Picture

Tekstą, kaip matote, rašome iki paraščių. Už paraščių iki užlaidų linijos gali būti tik nesvarbi informacija, tokia, kaip dizaino elementai, fono paveikslėliai ir kt. Logotipai, ir kita svarbi atributika turi būti iki paraščių, kaip ir tekstas, kitaip juos nupjausime ir neliks :).

Kaip teisingai išeksportuoti į pdf.

Paspaudus Export to PDF, General kategorijoje perjunkite mygtuką iš Pages į Spreads. Taip išsaugos sugrupuotus po 3 puslapius į vieną.

Picture

Marks and Bleeds įsitikinkite, kad uždėtas paukščiukas ant Use Dokument Bleed Settings. Tai reiškia, kad naudos nustatytas užlaidas.

Picture