Kaip pateikti medžiagą spaudai

Laiško rašymas

Rašydami el. laišką elementarią informaciją pateikite laiške, o ne atskirame prikabintame dokumente. Papildomų programų naudojimas tik apsunkina darbą.

Vardų surašymas turi būti stulpeliu, o ne po kablelio. Jei ruošiate daugybę vardinių kortelių, ar kitus dokumentus, pvz., diplomus, tuomet informaciją galite surašyti Excel programoje stulepeliu.

Failų siuntimas

Siųsdami failus skaitmenai ar ofsetui paverskite juos į CMYK su ISO Coated v2 (ECI) profiliu arba Fogra39, jei norite būti tikri, kad jos ant popieriaus liks tokios, kokias matote ekrane (neprofiluoti monitoriai gali labai smarkiai neatitikti realių spalvų).

RGB failus su sRGB profiliu galite siųsti plačiaformatei spaudai (A2, A1 formatu).

Didesnius nei 25 MB failus rekomenduojame siųsti per www.wetransfer.com, kitus, tiesiog, prikabinkite laiške. Jei siunčiate per google drive, tuomet geriau failus suarchyvuokite į vieną archyvą ir prikabinkite. Pastaba. Jei tokių failų bus daugybė, mes tiesiog juos ignoruosime ir prašysime persiųsti prieš tai minėtais būdais. Visada geriau atsiųsti failus, o ne atsinešti kokioje laikmenoje. Atsiuntę būsite tikri, kad failus sėkmingai persikelsime į kompiuterį.

Kokį failą siųsti spaudai?

pdf

PASTABA! Spaudai siųskite PDF formatu. DOC priimame tik maketavimui. Maketus, kuriuose nėra teksto (pvz., nuotraukos), galima pateikti ir JPG, PNG arba TIF formatais. PDF formatas garantuoja, kad spaudinys atrodys taip pat, kaip matote savo ekrane. Wordinio formato DOCX nepriimame arba imame papildomą mokestį už jo pritaikymą spaudai. Wordiniai failai negarantuoja, kad mes matysime tai ką Jūs matote.

Failų pateikimas spaudai

Spaudai failų nedėliokite į lapą, mes juos susidėliosime pagal save. Išdėlioti galite nebent lipdukų ploteriavimui. Ploteriavimui su spauda bendras plotas (įskaitant pjovimo linijas) neturi viršyti 300 x 400 mm.

Siųsdami paštu nuorodas, jas suarchyvuokite nes didelis kiekis nuorodų gaišta laiką ir darbą gali tekti atidėti, jei būname labai apkrauti.

attach

Photoshop’u daromi failai turi būti prieš maketavimą su 300 dpi raiška. Visada geriau vengti Photoshop’o maketavimui ir rinktis Illustrator, InDesign, CorelDraw ir pan.

Photoshop resolution

Kaip teisingai konvertuoti į CMYK?

Teisingas metodas konvertuoti į CMYK yra Edit > Convert to Profile. Tuomet savo monitoriuje matysite apytikslias spalvas, kaip ir turėtų atsispausdinti (žinoma, jei Jūsų monitorius suprofiliuotas arba operacinės sistemos nustatymuose esate pasirinkę geležies gamintojo ICC/ICM profilį).

Convert to profile